PAMUKKALE BELEDİYESİ DEPREMZEDELER İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

PAMUKKALE BELEDİYESİ DEPREMZEDELER İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

PAKUT HATAY'DA

 

Türkiye’yi sarsan ve 10 ilde binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremler ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Pamukkale Belediyesinin Hatay’a gönderdiği PAKUT’un ikinci ekibi biri engelli olmak üzere 3 kişinin enkazdan kurtarılmasında görev aldı.

Ülkemizi sarsan, 10 ilde yıkıma ve can kaybına neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremle ilgili olarak tüm ülkeden olduğu gibi Pamukkale Belediyesinde de destek sağlanıyor. PAKUT (Pamukkale Arama Kurtarma Timi) depremin en çok etkilediği illerden olan Hatay’a 4 araç ve 18 kişilik ekiple gitmişti. Hatay’ın merkezinde yıkılan bir binada yapılan arama kurtarma çalışmalarına destek veren PAKUT’un bulunduğu bölgede ekipler yoğun çaba harcadı. Yıkılan Akademi Apartmanı’nın enkazında yapılan çalışmalara destek veren PAKUT ekibi engelli Kadir Bayraktar ve Buket Yalçın ile Sümeyye Köçek’in enkazdan sağ olarak kurtarılmasını sağladı. Saatlerce süren titiz çalışmaların sonuç vermesi görev yapan arama kurtarma ekiplerine moral oldu.

DESTEK DEVAM EDİYOR

Pamukkale Belediyesi, deprem bölgesinde araç desteği de sağlıyor. Daha önce 30 tonluk paletli ekskavatör ve bir tır ile 4 personeli Hatay’a gönderen Pamukkale Belediyesi, bölgede ihtiyaç olan 3 araç ve 11 personeli daha Hatay’a yolladı. Öte yandan depremin hemen sonrasında başlatılan yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Pamukkale Belediyesinin YSE’deki ana hizmet binasına gelen binlerce vatandaş, deprem bölgesine gönderilmek üzere malzemeleri teslim ediyor. Bölgede en çok ihtiyaç duyulan çadır içi soba, uyku tulumu, battaniye, eldiven, atkı, bere, mont, bot, bebek bezi, ıslak mendil, havlu peçete, peçete, el feneri, her türlü giysi, pil, biberon ve inşaat eldiveni gibi malzemeler toplanarak Hatay’a gönderilecek.