HATAY CANIM ŞEHİR

HATAY CANIM ŞEHİR

DENİZLİ VALİLİĞİ HATAY’DA DEPREM MEZARLIĞI KURDU

Depremin ağır hasar verdiği illerden Hatay’ın Antakya ilçesinde, Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in koordinatörlüğünde deprem mezarlığı oluşturuldu

Yeni oluşturulan deprem mezarlığı Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından hazırlanırken çalışmalara Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da bizzat katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesine ait kepçeler tarafından kazılan ve belediye görevlilerince numaralandırılan mezarlara kılınan cenaze namazlarının ardından dualar eşliğinde İslami usullere uygun bir şekilde defin işlemleri gerçekleştiriyor.

Denizli Valiliği yönetiminde olan Hatay Antakya’daki defin işlemlerinde her cenaze için tek tek namaz kılınıyor ve namaz sonrası Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın nezaretinde din görevlileri eşliğinde İslami usullere uygun bir şekilde dualarla defnediliyor.

Cenaze işlemlerinin hızlı yapılabilmesi ve karışıklığın önlenebilmesi için mezar taşlarına isim yerine numara veriliyor. Farklı şehirlerde defin işlemi yapmak isteyenlere ise cenazeleri teslim ediliyor.

Deprem bölgesine farklı şehirlerden gönderilen mobil gasilhaneler de bu merkezden talep edilen ilçelere gönderiliyor.

Ayrıca yeni yapılan her defin sonrası dijital ortamda hazırlanan mezarlık krokisi güncellenerek kayıt altına alınıyor.