Genel Müdür Aslay’dan yağmur suyu hattı çalışmalarında inceleme

Genel Müdür Aslay’dan yağmur suyu hattı çalışmalarında inceleme

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Akhisar ilçesine bağlı Atatürk mahallesini

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Akhisar ilçesine bağlı Atatürk mahallesini ziyaret ederek, mahallede aşırı yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı önlem almak amacıyla yapılan 1 kilometrelik beton boru yağmur suyu hattı imalatlarını yerinde inceledi.
MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde önemli altyapı projelerine imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, 17 ilçede sürdürülebilir ve güvenilebilir altyapı yatırımlarına büyük önem veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla, Akhisar ilçesindeki toplamda gerçekleştireceği 20 kilometrelik yağmur suyu hattı projesinin içinde yer alan Atatürk Mahallesi’ndeki 1 kilometrelik beton boru yağmur suyu hattı çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da yağışlı havalarda meydana gelen taşkınlara son vermek adına yüklenici uhdesinde hayata geçirilen çalışmayı yerinde takip ederek bilgi aldı. Genel Müdür Aslay’a, Kanalizasyon Dairesi Başkanı Cem Çöllü, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, Akhisar MHP İlçe Başkanı Ahmet Namal, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Doğan Ensivri, Atatürk Mahalle Muhtarı Nurhan Bozel, Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Murat İpek, şube müdürleri ve yetkili personel de eşlik etti.
Genel Müdür Burak Aslay, saha ziyaretinde Atatürk Mahalle Muhtarı Nurhan Bozel’in istek ve taleplerini de dinledi. Muhtar Bozel, mahallede yapılan hizmetlerden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Akhisar’a 20 kilometrelik yağmur suyu ve kanalizasyon
MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla Akhisar ilçemizin birçok noktasında yağmur suyu hattı çalışması yapıyoruz. Akhisar’da toplamda 20 kilometrelik yağmur suyu hattı çalışmamız var. Yüklenici firma uhdesinde 12 ayrı noktada 5 kilometrelik yağmur suyu hattı çalışmamız olacak. Aynı zamanda Büyükşehir ve MASKİ ekipleri tarafından 18 ayrı noktada da 5 kilometrelik yağmur suyu hattı çalışması yapılacak. Çalışma yapılan mahallelerimizden biri olan Atatürk Mahallemizde de imalatlar devam ediyor. Devlet Demiryollarından devredilen ve peyzaj çalışması yapılacak olan güzergahta ve çevresindeki sokaklarda 4 bin 500 metrelik yağmur suyu hattı imalatları gerçekleştireceğiz. Ayrıca Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde 5 bin 500 metrelik yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışması yapılacak. Çok hızlı gelişen ve büyüyen ilçelerimizden biri olan Akhisar’da ihtiyaç olunan noktalarda gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Tabi muhtarlarımız sahadaki gözümüz kulağımız oluyorlar. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün vizyonu ile Manisa’da sağlıklı altyapıya sahip yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz” dedi.