BEYAĞAÇ SİZİ ÇAĞIRIYOR

BEYAĞAÇ SİZİ ÇAĞIRIYOR

BEYAĞAÇ GELENEKSEL EREN GÜNÜ ETKİNLİKLERİ   24 - 25 AĞUSTOS TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR

 

Beyağaç yöresinin en önemli sosyal - kültürel etkinliklerinden biri olan ve geçmişi kesin olarak bilinmeyen, her yıl Ağustos Ayının Son Perşembe günü gerçekleştirilen,  “Geleneksel Eren Günü Etkinlikleri” bu yıl 24 - 25 Ağustos 2022 Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek.

PERŞEMBE GÜNÜ SONA ERECEK

Beyağaç Belediyesi’nin katılımcılara lojistik destek sağlayacağı ve gece Kartal Gölü kenarında konaklayan konuklara yakacak odun, aydınlatma gibi konularda yardımcı olacağı, Geleneksel Eren Günü Etkinlikleri her yıl olduğu gibi Çarşamba akşamı başlayıp, Perşembe günü öğleden sonra son bulacak.

KALEBEY, FOTOĞRAFLARIYLA SİZLERLE

Bu yıl etkinlik kapsamında; KALEBEY Yerel Eylem Grubu Derneği’nin Fotoğraf Sergisi, Beyağaç Belediyesi Mehmet YÜKSEL Toplantı Salonu’nda, 24 Ağustos 2022 Çarşamba Günü Saat 16.30’da açılacak olup, aynı gün ve yerde Saat 17.00’de Denizli Pamukkale Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi gibi farklı Üniversitelerden Akademisyenlerin katılacağı Panel gerçekleştirilecektir. Panel sonrası katılımcılar Eren Günü Etkinliklerini izlemek ve katılım için Kartal Gölü kamp alanına taşınacak. 

 

Başkan Akçay ‘Yangın sezonu olması nedeniyle Belediye, Güvenlik Kuvvetleri ve Orman Teşkilatınca olağanüstü önlemlerin alınacağı ve yol güzergâhında sıkı denetimlerin yapılacağı etkinliğe ilgi duyan herkes davetlidir’ dedi.