BEYAĞAÇ BELEDİYESİ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 10 EYLÜL CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

BEYAĞAÇ BELEDİYESİ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 10 EYLÜL CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

GÜREŞE GÖNÜL VERMİŞ BÜTÜN SPOR SEVERLER BEYAĞAÇ'A

Beyağaç belediye başkanı Mustafa Akçay "İlçemiz Beyağaç’ı ve sahip olduğu güzellikleri ve değerleri etkin bir şekilde tanıtmak ve bu güzellikleri ve değerleri paylaşmak için, İlçemizde yıllardır Belediyemizce yapılmakta olan, Ege’nin Kırkpınar’ı Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin ÇOKAL Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin amacı; Ata sporumuz Yağlı Pehlivan Güreşini sahip çıkarak, gençlerimizi bu spor dalını sevdirmek ve muhtemel kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, yöre ve çevre insanlarımızca çok sevilen bu spor dalının yılda bir defa da olsa güreş severler tarafından izlenmesini sağlamak ve Kırkpınar Altın Kemer Ebedi Sahibi Başpehlivan ve Devlet Sporcusu Hüseyin ÇOKAL isminin yaşatılmasını sağlamaktır.

 

Bu güreşler, Beyağaç’ımızın da tanıtımına katkı sağlamakta, son yıllarda Turizmin öncelikli geleceği olan Alternatif Yayla Turizmi için, çok bakir olan Yumaklı Yaylası, Karagöl, Topuklu Yaylası, Anıt Karaçam Ormanları, Kartal Gölü ve Eren Günü’nün Turizm açısından yerli ve yabancı Turistlere tanıtılması da hedeflenmektedir.

 

Ayrıca, bu güreş etkinliği vesilesi ile ilçemizden diğer il ve ilçelere göç etmiş olan hemşehrilerimizin, yılda bir kere de olsa bu vesile ile bir araya gelerek, beraber olmalarını sağlamak, ilçemizin problemlerini ve güzelliklerini paylaşarak, alternatif çözüm yollarının da ortaya çıkmasını sağlamak hedeflenmektedir.

 

Bu Güreş Etkinliğimizde sevinçlerimizi zirveye çıkarmak, bizleri yalnız bırakmayacak olan dostlarımızla ve misafirlerimizle birlikte, bayram havası içerisinde bir güreş şenliği  gerçekleştirmek istiyoruz.  

 

Ata Sporumuz, Ege’nin Kırkpınar’ı Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin ÇOKAL Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 11. defa düzenlenmesinde, bu yıl ve her zaman olduğu gibi bizlerle beraber olan, bizleri yalnız bırakmayan, maddi ve manevi katkılarını sonuna kadar seferber eden, 2017, 2018, 2019 ve 2022 Yılları Güreş Ağamız İşadamı TOMAY ŞİRKETLER GRUBU sahibi Sezer TOMAY’a ve Değerli Ailesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Milli ve Manevi değerlerimizin tanıtılması, bu değerlerin daha iyi anlatılması ve misafirlerimiz tarafından değerlerimizin daha iyi anlaşılması için herkesi, her zaman olduğu gibi, ağaçların gölgesinde Yağlı Pehlivan Güreşi seyretmek için şirin İlçemiz Beyağaç’a davet ediyor, Beyağaç insanının sıcaklığının, samimiyetinin ve misafirperverliğinin farklılığını yaşamanızı istiyoruz.

 

Gelenek ve göreneklerimizin nostaljik esintilerini yaşamak, doğanın sunduğu eşsiz güzellikleri görmek ve meydanları pehlivansız bırakmamak için, sizleri 11. Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin ÇOKAL Yağlı Pehlivan Güreşleri Şenliği buluşma noktamız olan Beyağaç’a 10 Eylül 2022 Cumartesi günü davet ediyoruz"dedi