BABAcan mıdır? Heyecan mıdır?

Türk siyasi tarihinde önemli bir dönemece daha yaklaşıldı.


İktidara geldiği günden bu yana yaptıklarının yanısıra yapmadıkları ya da hataları nedeniyle çok fazlası geliştirilen Ak Parti kanadı kongre sürecine girdi. Bu süreç sadece Ak Parti için değil diğer siyasi parti içinde önemli bir merhale olacak.
Bir yandan yeniden yapılanma sürecinde olaran Ak Parti, diğer yandan ana muhalefet partisindeki Kılıçdaroğlu ile İnce’yi karşı karşıya getiren “BEŞTEPE” süreci CHP’de de sancılı devam ediyor. İstanbul Ankara gibi iki önemli şehri mahalle idareler seçimlerinde kazanan CHP yönetiminin genel seçimlerde daha fazla başarı kazanma beklentisi kongre öncesi iştah kapatıyor.
Son olarak eski bakanlardan Ali Babacan’ın kurmak üzere olduğu parti bu süreçte dengeleri iyice bozacak. Sıklıkla televizyon programlarına katılan partisinden ziyade fikir ve yol haritası hakkında açıklamalarda bulunan Babacan, geçtiğimiz hafta gündemdeki yerini aldı. Aralık ayı sonunda partisini açıklaması beklenen Babacan’ın başlatacağı hareket nasıl karşılık bulacak onun merakı içindeyiz.
Zaman zaman vatandaşlarla yaptığımız siyasi sohbetlerde “BABAcan mıdır? Heyecan mıdır?” şeklinde bir ifade ortaya çıktı. Çok hoşuma gitti. Sizinle paylaşmak istedim. Akşener partiyi kurduğu dönemlerde uzun bir süre Ak Parti kanadı hiç bir şekilde Akşener ve İyi Partiyi “muhattap almadı” desek yeridir. Ancak Babacan’ın ilk çıkışında iktidar kanadından muhattap alınmasını da okurlarımızın dikkatinize sunuyorum.
Öte yandan Meral Akşener liderliğinde yoluna devam eden İyi Parti’de ise değişen çok fazla bir şey yok. İyi parti, zaman zaman yüksek perdeden gelen çıkışları saymazsak ılımlı siyaset yapmaya devam ediyor.
BAK BAKALIM UZUN DEĞİL KISA VE ÖZ